Jak pomóc?

Przede wszystkim – adoptuj kota!

Największą pomocą dla domu tymczasowego jest przemyślana i odpowiedzialna adopcja kota. Lub kotów ;-) Zwolnisz miejsce dla kolejnej kociej bidy potrzebującej pomocy.

Jeśli nie możesz adoptować

1. Pomóż nam szukać dobrych domów

  • udostępniaj nasze koty na FB, G+ i w innych mediach,
  • zapisz się na subskrypcję, czytaj, lajkuj i komentuj nasze posty,
  • zapraszaj znajomych,
  • wykonaj dla nas grafikę i/lub teksty promujące nasze koty… My się znamy na kotach, ale PR nam leży ;-)
  • wyróżnij lub odśwież ogłoszenie wybranego kota – możesz to zrobić już od złotówki :)

Jednym słowem pomóż nam się promować :-) Zgodnie ze starym, dobrym przysłowiem: „Każda potwora znajdzie swego amatora”, jesteśmy przekonani, że na każdego kota gdzieś czeka jego idealny Dom Stały. Trzeba im tylko pomóc się spotkać!

2. Adoptuj wirtualnie

Adopcja wirtualna to deklaracja regularnych, comiesięcznych wpłat na wybranego tymczasa. Istotna zwłaszcza przy kotach przewlekle chorych lub z różnych powodów nieatrakcyjnych adopcyjnie, które przez długi czas mieszkają w domu tymczasowym.

3. Dorzuć się do utrzymania…

  • podaruj karmę lub żwir

Najchętniej przyjmiemy z listy używanych przez nas karm i żwirków, ale nie jest to konieczne: współpracujemy z innymi DT i karmicielkami kotów wolnożyjących, więc jesteśmy w stanie zagospodarować każdy rodzaj karmy i żwiru. Na przykład taki, którym wzgardził Wasz pupil :-)

  • podaruj akcesoria

Miski, kuwety, posłanka, drapaki, zabawki – to wszystko w domach tymczasowych zużywa się w tempie sprinterskim :-) Jeśli zrobiłeś(aś) swojemu kotu nietrafiony prezent, który tylko zajmuje miejsce, to przekaż go nam – u nas na pewno znajdzie się amator :-)

  • przekaż środki czystości

Ręczniki papierowe, preparaty odkażające do powierzchni (np. Domestos, Virkon), skóry (np. Manusan, Octenisept) i specjalistyczne ‚odsmradzacze’ (np. Urine Off, Vitopar, Capturine Pet), rękawiczki jednorazowe, proszek do prania (najtańszy do kocich szmatek i posłanek).

Nawet 2-3 tymczasy generują dodatkowe potrzeby: zwiększona ilość misek i kuwet do mycia, posłanek do prania, transporterów i klatek do mycia i odkażania. Choroby dróg moczowych i zbytnie zagęszczenie kotów często generują problemy z kuwetowaniem – ręczniki papierowe i preparaty ‚odsmradzające’ są wówczas zużywane wagonami. Przy tymczasach, zwłaszcza tych nowoprzyjętych i kociętach oraz w trakcie łapanek trzeba zachować szczególne środki ostrożności – używamy więc rękawiczek jednorazowych i preparatów dezynfekujących do rąk.

4. …i leczenia

Każdy kot w domu tymczasowym wymaga przynajmniej podstawowej „obróbki weterynaryjnej”: odrobaczenia, odpchlenia, szczepienia, zazwyczaj kastracji/sterylizacji. Wszystkie koty trafiające do domu tymczasowego są również testowane w kierunku FIV/FeLV, w uzasadnionych przypadkach nawet dwukrotnie. Większość wymaga również leczenia: od kociego kataru w całej gamie postaci, przez różnego rodzaju niezbędne zabiegi i operacje, aż po leczenie chorób przewlekłych, czasami tylko paliatywne.

Niektóre tymczasy są objęte opieką fundacji – wówczas wystarczy wykonać przelew na fundacyjny rachunek podany w opisie kota podając odpowiedni tytuł. Darowizny na fundacje można odjąć od podstawy opodatkowania w rocznym rozliczeniu podatkowym – należy tylko zachować potwierdzenie przelewu.

Aby pomóc opłacić leczenie kotów niefundacyjnych skontaktuj się z nami bezpośrednio – uzgodnimy najbardziej dogodną dla wszystkich formę pomocy :-)

Chętnie adoptujemy również kocie suplementy diety, preparaty wspomagające odporność i/lub leczenie, a także płyny infuzyjne, igły, strzykawki, podajniki do kroplówek „i cały ten zgiełk”.

5. Podaruj nam fanty na „bazarki”

Drobiazgi, odzież, książki, rękodzieło: zrób przegląd szaf i „odchomicz się” ze zbędnych rzeczy :) Wystawimy te rzeczy na zaprzyjaźnionym forum Miau lub na FB i w ten sposób pozyskamy środki na utrzymanie naszego stadka.

6. Wszelkie pomysły własne mile widziane :-)

Kontakt: Olga, tel. 793-202-822, email: 50kociastych@gmail.com

Dodaj komentarz